Obrázky a obrazy

Bethesda zveřejnila na svých stránkách opět nové obrázky, ale opět jen pro XBox. I tak se na ale koukněte. Jako vždy to stojí za to.

Navíc se nám chlapci po dlouhé době rozhodli udělat zase jeden wallpaper. Takže ať si naše oči užívají hodů!


datum: 28.8.2005 autor: Gabka

Žádné zprávy, dobré zprávy?

Díky dlouhatánskému prázdninovému výpadku se toho nashromáždilo opravdu dost, a tak raději rychle začnu. A to hned tou nejdůležitější zprávou :-) Zveřejněním přebalu krabice Oblivionu jak pro XBox tak pro PC verzi. Nyní si už také můžete Oblivion předobjednat a to za příjemných 1299,-Kč.

Dále se na internetu přímo roztrhl pytel s různými interview a preview. Všechny je zde vyjmenovat by bylo ztrátou času, a tak pokud vás nějaké zajímá, jukněte se tady.

Nedávno byly na serveru Tiscali Games zveřejněny scany z říjnového PC Zonu, kde jsou k vidění nové obrázky ze hry.


Více najde tady.

Další tři scany jsou z amerického PC Gameru a všechny je naleznete v sekci články.

Poslední dnešní zprávičkou je zveřejnění dalších dvou obrázků. Ty jsou sice z XBox verze, ale zas tak moc se snad od PC verze lišit nebudou.


datum: 27.8.2005 autor: Gabka

E3 a ti druzí

Před nedávnem skončilo E3 a jak to tak bývá, bezprostředně po veletrhu se na nás vyvalila doslova lavina různých preview. Nové info si můžete přečíst na Armchair Empair, GamesFirst, UGO, CBS news, My Gameru, Gamecloud, RPG vaultu, Gamersinfo, Worthplaying, Psillustrated, Dailygame, Wargamer, Shacknews .

Na fansitu Waiting4Oblivion se můžete mrknout na video interview s Gavinem Carterem a Ashley Chengem.
Minulý měsíc spustila Bethesda nový Oblivion online store.Takže ti nejnejnejskalnější fandové hry si můžou koupit například batoh, trička atd.

A zpátky k nedávno ukončenému E3.Jako každý rok se samzřejmě vyhlašovaly ceny ostošest, jak dopadl Oblivion? Tak tady máte seznam všech ocenění, které Bethesda obdržela:

Gamespot: Nejlepší RPG.
IGN: Nejlepší RPG pro PC.
Console Gold: Nejlepší hra.
Games Domain: Nejlepší RPG.
Game Critics: Nejlepší RPG E3 2005.
Dailygame: Nejlepší RPG E3.
GameSpy: Nejlepší RPG E3.
Xbox Evolved: Nejlepších 10 Xbox her E3.datum: 11.6.2005 autor: Honz@

Preview vs. Preview

V poslední době jakoby se roztrhl pytel s preview na Oblivion. Na internetu jich najdeme už nejméně šest a všechny samozřejmě nesmí chybět také v naší sekci články.

Podobné je to i s obrázky. Dalších několik screenů naleznete v galerii a objevil se i další artwork

Poslední dnešní informace se týká video rozhovoru s Gavinem Carterem. Podívat se na něj můžete zde.datum: 26.5.2005 autor: Gabka

E3

Po dlouhatánské době jsme opět tu a opět přinášíme kvantum skvělých zpráv o skvělém Oblivionu.

1. Na netu se objevily další dva rozhovory, a to na www.gamespot.com s Toddem Howardem a na www.evilavatar.com s Gavinem Carterem a Emilem Pagliarulem. Dále pak Bethesda vypustila další vývojářský deníček a na www.gamespot.com naleznete na Oblivion preview.

2. Bethesda představila Oblivion na herním veletrhu E3 v Los Angeles. A právě zde byl k vidění i úplně první trailer. Nyní ho můžete shlédnout i vy, a to na oficiálních stránkách nebo v naší sekci download.

3. Na Tiscali games se objevilo dalších sedm nových screenů.

Ostatní obrázky najdete jako vždy v sekci galerie.

4. A to nejlepší nakonec. Bethesda oznámila, že Oblivion by měl vyjít už v zimě 2005!

datum: 21.5.2005 autor: Gabka

...A zbraní?

1.Dubna vypustili hoši z Bethesdy další obrázky tři nové screenshoty:

První a třetí jste už v naší galerii mohli vidět, ale až teď byly zveřejněny na webu Bethesdy. Zároveň byl vydán i nový vývojářský deníček - Programátor Steve Meister odkrývá některé plány ohledně soubojového systému.

datum: 2.4.2005 autor: Honz@

Jaká je podstata lesů?

S menším zpožděním vám přinášíme další zprávy o (doufejme) úžasném Oblivionu. Nejčerstvější novinkou je vydání dalšího wallpaperu a tří sreenshotů, které jste však mohli na našem webu spatřit již zhruba před měsícem. Další přírustek do sekce wallpaperů nám poskytl i Pantalaimon. Dále se na theelderscrolls.com objevily dva rozhovory, s Ashley Cheng a Gavinem Carterem. Oba najdete také v sekci články.
Poslední dnešní novinku vám přinášíme díky Vatozovi. Ten nás upozornil na zajímavost týkající se unikátního ztvárnění stromů ve hře pomocí technologie SpeedTreeRT implantované do enginu Oblivionu. Opět v sekci články najdete odkaz na website, kde se toho dozvíte daleko víc.


datum: 27.3.2005 autor: Gabka


A další a další screeny

Dneska jen krátce:
V sekci galerie naleznete 15 nových screenshotů:
datum: 22.2.2005 autor: Gabka

Nové screeny

Dneska je toho trochu víc, takže začneme pěkně po řadě. Nejstarší zpráva je, že se Oblivion stal pátou nejočekávanější hrou podle žebříčku Worthplaying.
Dále se na Tiscali Games objevily nové obrázky ze hry, které nejsou sice takové kvality na jakou jsme zvyklí z obrázků z oficiální stránky, ale zase se více blíží realitě.
Navíc Bethesda včera poskytla další vývojářský deník, a to designera Emila Pagliarula, který naleznete v sekci články, a také tři nové screenshoty:.
datum: 20.2.2005 autor: Gabka

Take2

Po delší době je tu další aktualizace. Nejdůležitější novinka asi je, že se distributorem Oblivionu stal Take2. Otázkou však zůstává kdo bude vydavatelem u nás ( že by opět Playman??? ). Oficiální prohlášení najdete TheElderScrolls.com.
Doufám že za nějakou dobu budu moci poskytnout i překlad do češtiny.
Dále v sekci download naleznete nový wallpaper.

datum: 11.2.2005 autor: Gabka


Bethesda schání pracanty - Rozjíždí se konečně Fallout 3 ?

13. ledna se na oficiálním webu série TES objevila zprávička, ve které se uvádí, že Bethesda Softworks hledá nové zaměstnance.
Seznam všech volných míst najdte na tomto Job listu.
I když je pro většinu Čechů tahle zpráva naprosto nepodstatná, jednu velmi důležitou informaci jsem v ní objevil.
V podrobnostech ke každé práci je jako plus uvedeno toto:
Knowledge of Role Playing games and The Elder Scrolls or Fallout. Tato zprávička znamená jediné projekt Fallout 3 se konečně pořádně rozjíždí!

datum: 15.1.2005 autor: HonZ@


Jak budem ten Oblivion hrát?

Tak takhle otázka mě napadla, když jsem uviděl nové screenshoty z tohoto //doufejme// geniálního erpégéčka. Nové obrázky jsou skutečně skvělé a jestli nám bude Bethesda servírovat takovéto screeny až do vydání hry, mohlo by se stát , že nám vypadnou oči z důlků...
Společně se screenshoty byl vypuštěn v pořadí už třetí artwork - po mitrilové zbroji se můžem podívat, jak by měla vypadat cyrodiilská městská stráž.

Screenshoty:Artwork:

Kromě již zmíněných obrázků, zatím Bethesda nějaké velmi podstatné informace nevypustila. A co se týká české fan scény, taky žádný zázrak...i když pro mě je to jistá výhoda.
Rozhodně byste neměli zapomenout na projekt TIOW, který má uzávěrku někdy kolem 14. ledna, takže vymýšlejte,vymýšlejte a vymýšlejte ať se máme o příštích Vánocích na co těšit.

datum: 8.1.2005 autor: HonZ@

Přejme si vše nejlepší...

Na webu teseditor.doupe.cz se objevila zpráva o startu projektu
TIOW - The International Oblivion Wishlist
O co vlastně jde?Pokud vás Oblivion (nebo ostatně i jakákoliv jiná hra) zajímá, tak nejlepší způsob, jak se podělit o své geniální nápady, je účast na oficiálních fórech.Oblivion fórum najdete na ZDE. Obrovské množství různých nápadů a příspěvků (co třeba zkřížit Dreamoru s Rarachem?) je taky ovšem asi největší problém oficiálních diskuzí.Je sice fajn, že se lidi o "Bliv" zajímají, ale z toho pramení stovky zveřejněných příspěvků.Kdyby měla Bethesda všechny příspěvky vyhodnocovat, tak by zřejmě musela otevřít nové studio.
S projektem TIOW přišeli autoři polského websitu Adamantytowa Wieża a má za cíl posbírat ty nejzajímavější nápady a poté je předložit Bethesdě.Projekt je rozdělen na dvě části.
V národní části webmaster zúčastněného webu vybere nejčastější a nejlepší příspěvky a z nich následně vytvoří "národní wishlist". V druhé části dají autoři ze zúčastněných zemí dohromady balík nápadů a připomínek, jak by měl/neměl Oblivion vypadat a předloží ho Bethesdě.

Seznam zúčastněných webů podle Teseditor.doupe.cz: Pokud se chcete zúčastnit tvorby Wishlistu podívejte se na web Teseditor.doupe.cz
Do sekce Download jsem přidal TES IV: Oblivion fansite kit , který obsahuje všechny zatím vydané materiály.Asi bych měl přidat, protože konkurence bude přibývat :-)

datum: 26.12.2004 autor: HonZ@

3...2...1...Start

Vítejte na novém fanwebu zabývajícím se erpégéčkem The Elder Scrolls IV: Oblivion! Zdá se to skoro neuvěřitelné (vám asi ne, ale mně rozhodně), ale po čtyřech měsících končí práce na tomto webu . Vzhledem k tomu, že jsem tyto stránky dolaďoval poměrně dlouho (i když zato nemohly ani tak chyby v kódu, jako spíš moje vlastní nenažranost), tak by už konečně mělo všechno fungovat (nebo aspoň větší část). Kdybyste náhodou přece jenom nějaké chybky našli napište mi, prosím na ímejl: Tes4@centrum.cz nebo do návštěvní knihy. Tak a teď se poďme podívat co vlastně na webu Tes4.wz.cz najdete:

  • Novinky - V této rubrice najdete všechny zprávy ze světa Oblivionu.
  • Základní Info - Zde jsou shrnuty všechny dostupné informace o TES čtyřce.
  • Články - Odkazy na zajímavé články na webu+ např. nascenované preview časopisu Game Informer
  • Download - Stáhněte si data vztahující se k sérii TES - např. wllapapery s tématem Oblivionu.
  • Galerie - Vždy ty nejnovější screenshoty .
  • O.K.O - Obvykle Kladené Otázky
  • Bethesda - Kontakt na vývajářské studio Bethesda Softworks.
  • Diskuze - Tady mi můžete nechat vzkaz.
  • Linky - Odkazy na zajímavé weby.
  • Historie Webu - Do téhle rubriky zaznamenávám různé věci týkající se mého webu

V sekci Download najdete banner mého webu,
takže pokud se rozhodnete propagovat můj skvělý web na svých stránkách budu velmi rád.

datum: 26.11.2004 autor: HonZ@